Nohy berieme často ako samozrejmosť a starostlivosť im venujeme, až keď nastanú prvé problémy. Zarastené nechty, otlaky, bolestivé zmeny na chodidlách, kurie oká vznikajú často z nevhodných topánok, nedostatočnej hygieny a starostlivosti. Vďaka pedikúre však budú vaše nohy nielen krásne, ale zároveň sa vám odmenia vernou službu.

Pedikúre sa venujem od roku 2010 a vďaka týmto výhodám je môj pracovný diár plný spokojných zákazníkov:

  1. Absolvovala som rozličné školenia.
  2. Mám dostatok skúseností, dokážem vyriešiť problémy bez bolesti, a odporučiť vám vhodnú domácu starostlivosť.
  3. K seniorom som ochotná prísť aj domov. V mojom štúdiu síce máme najvyššie pohodlie, ale ak vám zdravotný stav nedovolí prísť za mnou, rada vyjdem v ústrety.

Mokrá pedikúra je moja doména

Priebeh mokrej pedikúry je jednoduchý. Nohy pred ošetrením pripravím v zmäkčovacom kúpeli s obsahom solí a špeciálnych prípravkov. Stvrdnutú pokožku na nohách následne odstránim skalpelom, ostrihám nechty aby nezarastali, a vyformujem ich pilovaním.

V rámci mokrej pedikúry odstránim aj otlaky a kurie oká, a na koniec zvláčnim nohy krémom, prípadne inými prípravkami.

Eva Halajová
Eva HalajováPedikérka

Ošetrím aj zarastajúce nechty

Podľa štatistík má zarastený necht každý piaty človek na svete. Zarastený necht má zmenený tvar. A čo ho dokáže zmeniť? Môžu to byť zlé topánky, ktoré na neho tlačia (necht môže byť veľmi dlhý alebo majú topánky nevyhovujúci tvar pre nohy), nesprávne strihanie nechtu do oblúka, či jeho hlboké zastrihávanie. Príčinou môže byť aj vysychanie nechtu spôsobené vekom, prípadne chorobou ako cukrovka, porucha látkovej výmeny, lupienka či onychomykóza – infekčné ochorenie.

Štádií zarastených nechtov je viac, od prvého otlačenia až po chronický zápal. Vždy odporúčam čo najskôr navštíviť odborníka na zarastajúce nechty a vyhnúť sa najhoršiemu štádiu tzn. zápalu s hnisajúcim ložiskom.

Ošetrenie zarastajúcich nechtov

Ako sa zbaviť bolestivého zarastajúceho nechtu?

Možností je viac a pre každého zákazníka vždy navrhnem riešenie podľa aktuálneho stavu a okolností. Zarastený necht v počiatočnom štádiu stačí niekedy správne zastrihnúť. Ak však už necht spôsobuje zápal a chceme sa vyhnúť bolestivému chirurgickému zákroku, šponovanie nechtov bude najúčinnejšou metódou.

Špona na nechty má rovnakú funkciu ako strojček na zuby. Musí vyrovnať zdeformovaný necht do požadovaného tvaru. Je ich niekoľko druhov, v našom salóne používame plastové špony (IMKOR), ktoré sa bezbolestne nalepia na vrch nechtu.

Tento proces je potrebné opakovať každých 4-5 týždňov počas celej rastovej fázy nechtu čo je približne 12 mesiacov.

Cieľom šponovania nechtov je vyformovanie nechtu do požadovaného tvaru a odstránenie zápalu – príčiny bolestí. Keďže vo väčšine prípadov ide o veľmi bolestivé stavy, správny a najmenej bolestivý postup je kľúčový.

Môžete mi dôverovať, so zarastenými nechtami mám bohaté skúsenosti takže budete v dobrých rukách.

Ošetrenie kurieho oka a otlakov

Zbavím vás aj tento bolestivej „ozdoby“. Kurie oko, latinsky Clavus, je ohraničené zhrubnutie pokožky s výrazným ložiskom stvrdnutej suchej kože v jej strede. Najčastejšie sa vám objaví na päte, chodidle, prstoch, ale aj na článkoch prstov na rukách.

Často si ho ľudia mýlia s bradavicami. Tie sú však spôsobené vírusovým ochorením. Kurie oko má žltú až žlto-šedú farbu a je bolestivé na dotyk.

Kurie oko odborne ošetrím a vyberiem najmenej bolestivú a najúčinnejšiu liečbu.

Reflexná masáž chodidiel

Na chodidlách máme tzv. reflexné plôšky, ktoré sú spojené s vnútornými a vonkajšími orgánmi. Stimuláciou, samozrejme podľa špeciálnych hmatových techník, je možné aktivovať samoliečebné procesy v konkrétnom orgáne.

Je potrebné si uvedomiť, že masér nikoho nelieči. Prostredníctvom reflexnej masáže spúšťa samoliečebný proces.

Ktorý z účinkov reflexnej masáže vás najviac osloví?

  • zlepšená látková výmena, prekrvenie konkrétneho orgánu;
  • zvýšená imunita;
  • detoxikačné a omladzujúce účinky;
  • reflexná masáž dodá telu chýbajúci oddych, uvoľní nervy, zlepší kvalitu spánku;
  • znižuje príznaky depresie;
  • zmierni bolesti chrbta, šije, migrény, hlavy;
  • uľahčuje PMS a symptómy menopauzy, treba však uviesť, že musí ísť o pravidelnú reflexnú masáž.
Z nášho štúdia odídete po reflexnej masáži ako znovuzrodený. Viac o tom písať je zbytočné. Treba si to užiť.
Reflexná masáž chodidiel
Nechtová protetika

Nechtová protetika

Význam nechtov nie je len estetický a nechtová protetika, ktorá má za cieľ nahradiť chýbajúcu časť nechtu, môže pacienta zachrániť pred vážnymi komplikáciami. Samozrejme, vrodené deformácie, stavy po chirurgickej ablácii, stavy po úrazoch alebo po vybrúsení mykózy vedúce k nevzhľadným nechtom dávajú nechtovej protetike taktiež veľký priestor realizácie.

Pomocou špeciálnych techník dokážeme s pomocou kvalitných pedikérskych gélov vytvoriť nechtovú náhradu upevnenú na nechtový pahýľ. Výsledkom je estetický a funkčný necht, takže aj ženy ktoré celé leto nosili uzavretú obuv si môžu utekať kúpiť sandálky, pretože po lakovaní nie je vidieť rozdiel medzi prírodnými nechtami a protetikou.

Doprajte svojim nohám úľavu a profesionálnu starostlivosť.
Odvďačia sa vám.