Zachovať si krásnu a zdravú pleť vyžaduje pravidelnú starostlivosť a čistenie. Pravdepodobne sme vám neprezradili nič nové, ale radi vám vysvetlíme, prečo je práve hĺbkové čistenie v našom salóne pre vašu pokožku tou najlepšou voľbou.

Hĺbkové čistenie ultrazvukom

Prieniku výživy bráni najčastejšie zrohovatená vrstva, ktorá sa skladá z rôznych nečistôt, odpadových látok a odumretých buniek. Pre ich odstránenie používame metódu čistenia ultrazvukom. Ide o šetrnú, bezbolestnú a zároveň veľmi účinnú metódu čistenia pleti, ktorá nezanecháva na pleti opuchy a fľaky.

Prakticky každý typ pleti, nielen pokožku s akné, je možné vyčistiť ultrazvukovou metódou. Samozrejme, pri jemnej a citlivej pleti nie je potrebné tak časté čistenie ako pri spomínanej aknóznej – rýchlo sa mastiacej pokožke.

Ako je to so starnúcou pokožkou? Hĺbkové čistenie je aj v tomto prípade vhodné, dokáže pomôcť pokožke pri regenerácii a odstránení jemných vrások.
Kristína Halajová
Kristína HalajováKozmetička

Ako prebieha hĺbkové čistenie pleti

  1. Najprv urobíme analýzu pokožky, aby sme určili správny postup, formu čistenia a taktiež prípravky určené na starostlivosť.
  2. Vykonáme povrchové čistenie a odlíčenie.
  3. Nasleduje peeling. Ten pleť prežiari, zbaví drobných nedokonalostí a navráti pleti sviežosť a jas.
  4. Zmäkčenú pleť s uvoľnenými pórmi začneme čistiť ultrazvukovou špachtľou, v prípade potreby pleť dočistíme ručne.
  5. Potom zapojíme do čistenia ozonizér – špeciálny vysokofrekvenčný prístroj so sklenenými trubicami/elektródami, naplnenými vzácnymi plynmi. Má antiseptické a dezinfekčné účinky a jeho teplo vytvára relaxačný a upokojujúci účinok. Ozonizér uzatvorí póry, podporí proces hojenia, a upraví nadmernú činnosť mazových žliaz.
  6. Aplikujeme čistiacu masku. Tá prenikne do hĺbky pórov a absorbuje nadbytok kožného mazu. Teraz si vychutnáte pocit priedušnej a dokonale čistej pokožky.
  7. Ako posledný nanesieme krém, ktorý vyberieme na mieru vašej pleti.

Pleť je po hĺbkovom čistení v dokonalej kondícii – hydratovaná, zbavená povrchových a hlbokých nečistôt, zápalových ložísk, komedónov (čierne bodky). Hĺbkové čistenie pleti trvá 60 až 90 minút.

Ošetrenie, čistenie pleti

Prečo hĺbkové čistenie pleti v našom štúdiu?

Používame technológiu čistenia ultrazvukom, ktorá predstavuje najmenej bolestivú a účinnú alternatívu k mechanickému čisteniu. Používame ozonizér, ktorý po čistení pleť dezinfikuje a sťahuje póry. V kombinácii s našimi skúsenosťami získa vaša pleť to najlepšie, čo jej môžete dopriať.

Kedy sa hĺbkové čistenie pleti nemôže robiť?

Pri kardiostimulátore, epilepsii, aktívnom herpese, permanentnom make-upe v mieste ošetrenia, otvorených ranách, rakovine kože, v tehotenstve.

Dohodnite si termín čistenia pleti už dnes. Krása ja voľba.