Slnko, zima, vietor ale aj domáce práce majú vplyv na pokožku rúk a kvalitu nechtov. Ak im venujeme slabú starostlivosť, budú našou zlou vizitkou. Naopak upravené nechty a krásne vyzerajúce ruky prispejú k príjemnému celkovému vzhľadu.

Klasická manikúra

Výsledkom klasickej manikúry sú esteticky príťažlivé a zdravé nechty schopné odolať poškodeniu. Procedúra pozostáva z nasledujúcich činností:

  1. Ruky a nechty najprv dezinfikujeme;
  2. Následne kožu zmäkčíme;
  3. Nadbytočné časti kože odstrihneme a ostatné zatlačíme;
  4. Nechty obrúsime do požadovaného tvaru;
  5. Do kože vmasírujeme olej;

A nakoniec aplikujeme krém a rukám doprajeme malú masáž.

Kristína Halajová
Kristína HalajováKozmetička
Lakovanie nechtov gél lakom

Nechty lakujeme klasickým aj gellakom

Lakovanie nechtov je najčastejšia služba objednávaná k manikúre. Nechty lakujeme obyčajným lakom aj gél lakom. Gél lak je skvelý pre svoju jednoduchú aplikáciu a je ideálny pre posilnenie prírodných nechtov. Vydrží 2 – 3 týždne (záleží od starostlivosti, kvality nechtov a rýchlosti ich rastu) a vaše nechty budú tenké, ale odolné a spevnené.

Gél lak je farebný UV gél vo fľaštičke so štetcom. Odtiaľ vznikol aj jeho názov a na prvý pohľad by ste ho nerozoznali od obyčajného laku.

Aplikácia je skutočne jednoduchá. Po úprave dĺžky a tvaru nechtov ho nanášame na zmatnený nie však zbrúsený necht v jednej až dvoch vrstvách ako lak, ale tvrdne až v UV lampe ako gél. Odstraňuje sa ľahko, bez pilníkovania pomocou špeciálneho roztoku.

Vďaka gél laku sa môžete vybrať na dovolenku k moru, venovať sa prácam v domácnosti či záhrade, vaša manikúra bude mať nepoškodený a krásny vzhľad.

Japonská manikúra – regenerácia pre lámavé nechty

A nielen pre lámavé. Táto procedúra je vhodná pri štiepení nechtov, pri ich oslabení (krehké, dehydrované a stenšené nechty) a dokonca je vhodná aj pre tehotné a dojčiace ženy, ktoré chcú svoje nechty ozdraviť.

Pri japonskej manikúre sa využívajú prírodné materiály a nástroje: tyčinky sú z dreva, pilníky zo semišu a keramiky, hlavná zložka je kremičitá hlinka a prírodný včelí vosk.

Glazúra, ktorú vytvára japonská manikúra pomôže v nechtoch udržiavať lipidy, nechty majú vyššiu „mechanickú“ odolnosť a nechtový koreň je schopný produkovať keratínové bunky. Po pravidelných procedúrach získajú nechty vyššiu pevnosť, rastú rýchlejšie a získajú prirodzený lesk aj bez dodatočného lakovania.
Japonská manikúra

Ako prebieha japonská manikúra?

1.

Najprv aplikujeme na nechty polosuchú pastu z prírodnej horniny zvanej bentonit. Jej obsahom sú látky lipidového typu a zlúčeniny kremíka, dôležité pre metabolizmus koreňa nechtu. Nemusíte mať obavy, k nechtom je síce abrazívna ale šetrná.

 

2.

Následne prídu na rad vitamíny. Tie aplikujeme na necht vo forme prášku, ktorý je zlúčeninou látok zvyšujúcich lesk a elasticitu. Prášok obsahuje aj parafíny, včelí vosk, glycerín, pantheol, lanolín, kremík, zinok a vitamíny, ktoré nechty regenerujú, čiže vitamíny A, E, H a provitamín B5.

3.

Japonskú manikúru odporúčame opakovať po 4 týždňoch. Štiepenie a lámanie nechtov by malo ustúpiť. Nechty budú vyživené, elastické, pevné a s prirodzeným leskom.

Masáž rúk

Masáž rúk – upokojí a zlepší prekrvenie kože

Nie je až taká „slávna“ ako ostatné masáže, ale to neznamená, že jej účinok je nízky. Masáž rúk je jemná, veľmi príjemná, a pokiaľ sa rozhodnete užiť si návštevu v našom salóne do poslednej „kvapky“, masáž rúk bude dokonalou príležitosťou.

Vaše ruky dostanú u nás tú najlepšiu odbornú starostlivosť. Vieme presne čo robiť a ako postupovať aby ste boli výsledkom očarený.